Mateusz Grzesiak opinie o szkoleniu

Mateusz Grzesiak

Moje życie układa się ostatnio tak, że postanowiłam w nim dokonać pewnych zmian. Jedną z nich jest decyzja o zainwestowaniu w szkolenia, które – mam nadzieję – pomogą mi rozwijać karierę. Trochę rozmyślnie, a trochę przypadkiem wybrałam więc… szkolenie z psychologii relacji, prowadzone przez guru polskiej psychologii – Mateusza Grzesiaka.

W relacji z karierą

OK, być może chcielibyście zapytać, co relacje mają wspólnego z karierą? Otóż mają – i właśnie na szkoleniu odkryłam, jak wiele. Po pierwsze, okazało się, że większość Polaków ma problemy z oddzieleniem sfery zawodowej od życia rodzinnego, co sprawia, że ani jedno, ani drugie nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli. Po drugie – przecież w pracy również tworzymy relacje z ludźmi! Często to właśnie od naszych zdolności interpersonalnych zależy to, czy dostaniemy awans lub podwyżkę – Grzesiak często podkreśla, że w dzisiejszych czasach „twarde” kompetencje to nie wszystko, by osiągnąć sukces. Cóż – kto jak kto, ale on z pewnością wie, co mówi!

W miłości też są zasady

Samo szkolenie jest podzielone na dwie części – stacjonarną oraz e-learningową. Część stacjonarna trwa trzy dni, ta odbywająca się przez Internet – dwadzieścia siedem. Fantastyczne jest to, że obie części tworzą genialnie zgraną, uzupełniającą się całość. Znaczna część szkolenia poświęcona była komunikacji w związku – ja sama zrozumiałam, że często przyczyną moich nieporozumień z ważnymi dla mnie osobami jest to, że po prostu nie potrafię powiedzieć o tym, co czuję, w odpowiedni sposób. Podczas pierwszej części szkolenia mówiliśmy o 10 zasadach psychologii relacji – dotarło do mnie, że sama do tej pory wiele z nich po prostu łamałam… Ciekawe były też zajęcia z etapów związku, o których nawet popełniłam wpis. Niby każdy z nas wie, że relacja między ludźmi zmienia się wraz z upływem czasu, ale niestety nie zawsze potrafimy odpowiednio „urządzić się” w poszczególnych etapach miłości i bycia razem. Grzesiak obala mit, że na każdym etapie związku powinniśmy czuć dokładnie to samo. Ostatnie moduły szkolenia poświęcone były określaniu ról w związkach – w końcu to przez chaos w tej sferze często pojawiają się między ludźmi konflikty.

Efekty i refleksje

Na pytanie, czy było warto, odpowiedź jest tylko jedna: TAK! Do tej pory naprawdę nie miałam pojęcia, że o związkach można mówić w tak konkretny, a jednocześnie ciepły sposób. Dzięki szkoleniu przyjrzałam się na nowo swoim relacjom – zarówno tym w mojej rodzinie, jak i zawodowym. Sądzę, że największą korzyścią ze szkolenia jest to, że wreszcie dostrzegłam popełniane przez siebie błędy i wiem, jak unikać ich w przyszłości. Szkolenie „Psychologia relacji” polecam wszystkim tym, którzy chcieliby coś poprawić w swoim małżeństwie, życiu towarzyskim lub zawodowym. Życie naprawdę staje się ciekawsze, gdy potrafimy czerpać radość z bycia z ludźmi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *