Kiedy druga połówka pracuje za dużo

on jest pracoholikiem

W dzisiejszych czasach praca zabiera nam coraz więcej czasu – aby zarobić sensowne pieniądze i awansować, trzeba się czasem mocno natrudzić. Niestety, skutki zbyt długiego pozostawania w biurze odczuwają także nasi najbliżsi. Zobacz, co możesz zrobić, jeśli Twoja druga połówka często zostaje po godzinach!

1. Rozmowa jak lekarstwo

Jeśli Twój ukochany spędza zbyt dużo czasu w pracy, może z tego powodu bardzo cierpieć albo… nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Zacznij więc „interwencję” od uświadomienia chłopakowi lub dziewczynie, ile czasu dziennie spędza poza domem i dlaczego Ci to przeszkadza. Staraj się mówić o swoich uczuciach, a nie oskarżać!

2. Zaplanujcie wspólny wyjazd

Czas, który macie dla siebie, powinniście dobrze wykorzystać – w natłoku codziennych zajęć nietrudno jest zaniedbać miłość! Zaplanujcie więc wyjazd tylko we dwoje – może to być podróż marzeń na drugą półkulę, ale także kilkudniowy biwak gdzieś za miastem. Ważne, byście czuli, że praca to nie wszystko!

3. Znajdźcie hobby, które Was połączy

Być może jest tak, że praca daje Twojemu partnerowi poczucie spełnienia i samorealizacji – bardzo dobrze, jeśli tak się dzieje. Jeśli jednak Twoja druga połówka spędza w pracy każdą wolną chwilę, zaproponuj mu robienie czegoś, gdzie również będzie mógł się spełniać. Wspólna pasja na pewno mu to umożliwi, a także bardziej Was do siebie zbliży!

4. Pielęgnuj więzi towarzyskie

OK, ale co możesz zrobić, kiedy Twój luby spędza w pracy kolejny wieczór, a Ty po prostu za nim tęsknisz? Na pewno nie warto ciągle siedzieć w samotności! Umów się ze znajomymi na mieście albo zaproś ich do siebie – w końcu oni też powinni być ważną częścią Twojego życia i wspierać Cię w niełatwych chwilach.

5. Zrelaksuj ukochanego po pracy

Są w życiu chwile, kiedy ktoś po prostu musi przez jakiś czas pracować więcej – na przykład kiedy planujecie niedługo poważny wydatek albo Twój ukochany stara się o awans. Jeśli tak właśnie jest – zadbaj także o jego dobrostan. Przygotuj mu aromatyczną kąpiel, masaż, przyrządź pyszną kolację z dobrym winem. Po takich chwilach Twój luby sam będzie chciał spędzać więcej czasu w domu!

6. Pomóż drugiej połówce w poszukiwaniu nowego zajęcia

Rozwiązanie ostateczne – jeśli w pracy Twojego chłopaka lub dziewczyny przez dłuższy czas nic się nie zmienia, a nadgodziny stały się normalnym elementem jego życia – porozmawiajcie o zmianie miejsca zatrudnienia. Praca nie może przecież rujnować Waszego życia prywatnego! Wesprzyj ukochanego w tym trudnym czasie – Wasz związek na pewno się przez to umocni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *