Jak pokonać zazdrość w związku?

zazdrość w związku

Pewna ilość zazdrości w relacji z ukochanym wskazuje na to, że zdajemy sobie sprawę z jego atrakcyjności i dodaje związkowi „ognia”. Czasami jednak płomień zazdrości płonie aż zbyt mocno – może to utrudniać dogadywanie się i codzienne funkcjonowanie. Poznaj sposoby na pokonanie nadmiernej zazdrości w związku!

1. Komplementujcie się nawzajem

To w sumie całkiem oczywiste „rozwiązanie” – jeśli obie osoby wiedzą, ze są dla siebie nawzajem wyjątkowe i atrakcyjne, na ogół rzadziej poszukują „wrażeń” gdzieś indziej. Docenianie drugiej osoby na pewno pogłębi też Waszą więź – a to jeden z najskuteczniejszych „leków” przeciwko chorobliwej zazdrości!

2. Poznajcie swoich znajomych

Czasami, kiedy nie znamy kolegów lub koleżanek z pracy partnera, wyobrażamy sobie, że są to same długonogie piękności czy przystojniaki o ciele Adonisa. Antidotum na zbyt bujną wyobraźnię może być poznanie osób, z którymi Twój luby spędza czas poza domem – jest spora szansa, że polubisz te osoby oraz zorientujesz się, że… żadna z nich nie chce Ci ukraść miłości! 😉

3. Wyznaczcie jasne granice

Przeszkadza Ci, kiedy Twój chłopak dzwoni do swojej byłej? A może nie lubisz, gdy Twoja dziewczyna wychodzi wieczorem sam na sam ze swoim przyjacielem? Porozmawiajcie szczerze o tym, co jest dla Was do zaakceptowania, a co absolutnie nie jest OK.

4. Informujcie się, gdzie jesteście

Prosty i skuteczny sposób na okiełznanie demona zazdrości! Jeśli będziecie wiedzieli, gdzie i z kim przebywacie, na pewno będziecie czuli się o wiele bezpieczniej. Kiedy nie wiemy, co i z kim robi druga osoba, często nachodzą nas myśli, które… nie są do niczego potrzebne.

5. Spędzajcie razem dużo czasu

Jeśli któraś ze stron związku nieustannie przebywa w pracy albo spędza ze znajomymi więcej czasu, niż z ukochanym, druga osoba może czuć się zaniedbana i… zazdrosna. Pamiętajcie, że to Wasza relacja powinna być dla Was najważniejsza – planując swój czas, nie zapominajcie o wielu chwilach tylko dla Was dwojga!

6. Nie szpiegujcie się

Korci Cię, aby przejrzeć telefon lub Facebooka ukochanego? Nie rób tego! Takie „podejrzenie” jego życia przynosi ulgę tylko na chwilę – później napięcie i  wątpliwości wracają. Poza tym w związku także każda osoba ma prawo do zachowania prywatności!

7. Idźcie na terapię par

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich par – jeżeli jednak w Waszym związku zazdrość jest zbyt silna, niszcząca, któraś ze stron (lub obie) nieustannie ma pretensje o wyjścia ze znajomymi lub ma tendencje do nadmiernej kontroli – przemyślcie to rozwiązanie. Terapeuta pomoże Wam znaleźć przyczyny takiego zachowania oraz ułatwi wyjście z tej trudnej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *