Jak delikatnie powiedzieć dziewczynie, że nie jesteś nią zainteresowany

jak delikatnie powiedzieć dziewczynie

Podobno nawet diabły w piekle boją się zemsty odrzuconych i zranionych kobiet. Czy oznacza to, że jeśli – jako mężczyzna – nie odwzajemniasz czyjegoś zainteresowania, to nie możesz zakończyć takiej relacji? Ależ skąd! Zapraszam wszystkich panów do poznania kilku technik, które pomogą taktownie poradzić sobie z niechcianą wielbicielką.

1.Wytłumacz, że nie jesteś gotów na to, by się wiązać

Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie, opierające się na schemacie „to we mnie jest problem”. Kiedy następnym razem spotkasz się z kobietą, która chciałaby „czegoś więcej”, spokojnie wytłumacz jej, że w tej chwili związek nie jest tym, czego szukasz – potrzebujesz czasu, by dojrzeć i życiowo się ogarnąć.

2. Powiedz jej, że związek zepsułby wszystko, co jest między Wami

Ludzi na świecie łączą różne relacje – miłosne, przyjacielskie, niezobowiązującego flirtu i tak dalej. Jeśli więc Wasza dotychczasowa relacja Ci odpowiada i wiesz, że nie chciałbyś niczego zmieniać, powiedz o tym drugiej stronie. Wytłumacz jej, że wejście w większą zażyłość mogłoby zniszczyć to, co udało Wam się wypracować i co oboje w tej relacji cenicie.

3. Doceń jej cechy, mówiąc, że chcesz mieć taką przyjaciółkę

Czasami u kobiet potrzeba bliskości wcale nie wynika z chęci bycia w związku, a raczej samotności. Jeśli wyczuwasz, że Twoja wielbicielka może być w takiej sytuacji, powiedz jej, za co ją podziwiasz, a następnie zapewnij o tym, że możesz i chcesz być jej przyjacielem. W żadnym wypadku jednak nie krytykuj jej urody!

4. Zasugeruj, że może kiedyś między Wami coś będzie

A może po prostu chciałbyś, ale… z różnych powodów jeszcze nie teraz? Wielu facetów znajduje się czasem w takiej sytuacji – w końcu związek to poważna decyzja, którą trzeba przemyśleć. Jeśli potrzebujesz czasu – wyjaśnij kobiecie, dlaczego tak jest i powiedz, że na pewno wrócisz do rozmowy z nią. Pamiętaj jednak, by nie przeciągać „zastanawiania się” w nieskończoność – nie powinno się bawić czyimiś uczuciami.

5.Wytłumacz, że w tej chwili Wasz związek nie miałby przyszłości

Nie masz pracy, mieszkania, a do tego niedomagasz na zdrowiu? Jeśli w danej chwili niesiesz zbyt wiele na swoich barkach, możesz nie mieć ochoty wchodzić w zażyłą relację. Poinformuj o tym kobietę, która jest Tobą zainteresowana. Jeśli Twoja sytuacja życiowa jest naprawdę trudna,  jest spora szansa na to, że dziewczyna zrozumie to i nie będzie nalegała na nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *